Nepoznaná História

Main Menu

Login Form

paypal

 • Currency:
 • Amount:

Counter

01907156
Today
Yesterday
This Month
All days
144
120
5614
1907156
Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Tatar a či Tartar?

Tatar a či Tartar? 17. led 2019 19:33 #16894


 • Příspěvky:1002 Obdržená poděkování 1969
 • Avatar uživatele IvanSk
 • IvanSk
 • SUPER SPECIALISTA
 • OFFLINE
 • Karma: 55
Část zprávy je pro hosty skrytá. Pro zobrazení celé zprávy se prosím přihlašte nebo registrujte.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: p.hanic

Tatar a či Tartar? 20. led 2019 12:26 #16898


 • Příspěvky:4892 Obdržená poděkování 7337
 • Avatar uživatele Dušan
 • Dušan
 • SUPER SPECIALISTA
 • OFFLINE
 • Karma: 86
A patrí to hlavne asi sem ÓÓÓRDÉÉR !!!

ramiannka.jecool.net/index.php?option=co...120&Itemid=114#16897
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Tatar a či Tartar? 20. úno 2019 13:10 #16975


 • Příspěvky:274 Obdržená poděkování 513
 • Avatar uživatele slovien
 • slovien
 • VIP EXPERT
 • OFFLINE
 • Karma: 37
POVSTANIE POHANSKÝCH PREDKOV

Vnútorný impulz k napísanie tohto článku som dostal po seminári Nadeždy Petrovny v Nitre, kde bola zrušená kliatba na všetky slovanské národy, ktorú naložili kresťanskí čierni mágovia na čele s olympionikom Metodom. O bližšom opise tohto „požehnania“ radšej nepíšem, lebo zo zverstiev, ktoré tu napáchali sa mi jednoducho dvíha žalúdok. Dôležitá je aj informácia, že túto kliatbu posilnil pápež Pavol VI. koncom 60-tych rokoch minulého storočia, keď „ zveril“ Slovensko pod ochranu „panny Márie“ vo Vatikáne. Pri pátraní o informáciách z týchto a nasledujúcich udalostí som čerpal najmä z diela Maura Orbiniho. To ma inšpirovalo ozrejmiť si aj pohľad súčasných kresťanských hisTORikov na obraz kresťanských jatiek, ktorým dali vznešený názov christianizácia, alebo pokresťančovanie. V dokumentoch z biskupského úradu v Nitre z tohto obdobia – ako aj prác z „hisTORikov“ – som nenašiel vôbec nič. Vôbec ma to neprekvapilo. Tieto udalosti sú zapečatené a najprísnejšie utajené. Ale...

Pri pátraní som objavil zoznam biskupov Nitrianskeho biskupstva a tam som narazil na v poradí 3. biskupa sv. Bystríka. Pri jeho mene bolo uvedené, že zomrel násilnou smrťou v roku 1046. Keď si uvedomíme, akú mimoriadne dôležitú úlohu zohrávala a stále zohráva funkcia biskupa v kresťanstve, tak násilná smrť je čosi neslýchané. V historických záznamoch biskupských úradov z Nitry, Spišskej kapituly či z Bratislavskej arcidiecézy nie je zdokumentovaná žiadna násilná smrť vysokých kresťanských funkcionárov. Táto udalosť podnietila moju zvedavosť. Veď za zabitie biskupa vtedy hrozila exkomunikácia celej krajiny a tie najprísnejšie tresty. Čierni mágovia majú štatút absolútne nedotknuteľných ľudí. Ani dnešní p-rezidenti nie sú tak chránení, ako boli a vlastne aj sú dnes kresťanský popovia.

www.tartaria.sk/dedicstvo-predkov/tartar...e-pohanskych-predkov...Jeho predpoveď sa naplnila, všetci okrem Ostrihomského biskupa podstúpili mučenícku smrť. Sotva prišli k Dunaju, vojsko pohanského Vathu ich dostihlo.

Vatha... ,,Vaťaciˇˇ.niekto niekoho tak vola :dry:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: Dušan, Atamann, samomirus

Tatar a či Tartar? 20. úno 2019 20:28 #16976


 • Příspěvky:4892 Obdržená poděkování 7337
 • Avatar uživatele Dušan
 • Dušan
 • SUPER SPECIALISTA
 • OFFLINE
 • Karma: 86
Dodnes deň tak Ukrajinci nazývajú Rusov - VATNICI. Dnes si myslia, že je to hanlivý odkaz na tak poluplárny aj u nás za socíku vatovaný robotnícky kabát u nás zvaný "prešivák". Zdroj je však veľmi pravdepodobne ďaleko starší. Už sme to tu preberali kdesi.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: p.hanic, slovien, Atamann

Tatar a či Tartar? 22. čen 2019 22:03 #17190


 • Příspěvky:4892 Obdržená poděkování 7337
 • Avatar uživatele Dušan
 • Dušan
 • SUPER SPECIALISTA
 • OFFLINE
 • Karma: 86
Veľmi zaujímavé video od doktora historických vied , profesora Moskovskej štátnej univerzity Alexandra Vladimiroviča Pyžikova. Ruština nutná. V skratke- vysvetľuje, ako a prečo vznikol mýtus o " Mongolo-Tatároch" . V podstate si to Ruská mocenská vrstva "spôsobila" sama. Naťahali si Litovských bojarov do Moskvy, aby mohli začleniť Litovské kniežatstvo do Moskovského cárstva. Tí zasa mali silný komplex menejcennosti a snažili sa spolu s poliakmi presadiť. Poliaci vymysleli "Mongolo-Tatársku" teóriu a Litovské kniežatá ju v Moskve šírili. Čisto "mediálna" bublina v štýle súčastnej situácie...

Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: Metod J. Sláv, samomirus

Tatar a či Tartar? 10. srp 2019 13:07 #17294


 • Příspěvky:4892 Obdržená poděkování 7337
 • Avatar uživatele Dušan
 • Dušan
 • SUPER SPECIALISTA
 • OFFLINE
 • Karma: 86
A máme to tu zas . ( V náväznosti na horeuvedené-ale podrobnejšie ! )

Všetko sa mení. Všetko je v pohybe. Nemáme čas uspokojiť sa s variantou histérie, kde bola Veľká Tartária a nejaká malá Moskovia a všetky tie teórie okolo toho. Napísalo sa množstvo článkov a nespočet teórií… a máme tu zasa zvrat.

Professor histerickej vedy Moskovske štátnej pedagogickej university Aleksander Pyžikov natočil video s názvom “ AKÝŽE SÚ TO TATÁRO-MONGOLY V RUSKÝCH BYLINÁCH ?To ma prilákalo. Dostal sa k informácii – ostatne ako väčšina vzdelaných histerikov v Rusku / nebolo to žiadne tajomstvo – o podivnom pôvode Tatáro-Mongolov v ruských bylinách (povestiach, bájach), lenže na rozdiel od kolegov to nehodil za hlavu a ako sám hovorí vo videu rozhodol sa to preskúmať- venoval tomu celý rok. Je to asi aj dobou- zmenou systemu - možnosťou medializácie.

Podobne , ako u nás a asi po celej EU sa v dobe po Fr. Revolúcii zdvihla vlna národného povedomia a zbierali sa všade báje a povesti. Rovnako v 17 st . aj byliny v Rusku.

O čo vlastne ide. Po vidaní prvých zborníkov bylín nastalo v kruhoch inteligencie Ruska pohoršenie. Ukázalo sa, že existujú 2 varianty dejín. Jedna – TÁ SPRÁVNA- tá čo sa oficiálne presadzovala bola PRAVOSLÁVNA-NÁBOŽENSKÁ HISTÉRIA- komplet zachovaná jedine v prepisoch mníchov /podobne , ako tá naša../ a druhá DEJINY ZAZNAMENANÉ V ĽUDOVÝCH BYLINÁCH. Prebehlo 300 rokov od vydania a stale je to šokujúce.

V bylinách , ktoré sú plné preklínania nad zlými TATÁRAMI – “POGANAJA TATARVA” z 99 % TATÁRI NEÚTOČIA NA RUS Z VÝCHODU - ALE ZO ZÁPADU !!!


NIE SÚ TO STEPNÍ JAZDCI – ALE MOREPLAVCI , KTORÍ PRIRÁŽAJÚ K RUSKÝM MESTÁM NA LODIACH !!!

VŽDY ZO ZÁPADU , ALE VÄČŠINOU HLAVNE Z LITVY !!! / Kde dnes stoja vojská NATO /opäť poľsko/litovsko/nemecké (a možno aj našich pár ...) na hraniciach s Ruskom ? /

LITOVSKÉ KNIEŽATSTVO JE PRIAMO STOTOŽŇOVANÉ S ORDOU – CENTROM “TATARVY “ !!!

Všetci aj nám známi hrdinovia ruských bylín teda IĽJA MUROMEC, DOBRIŇA NIKITIČ, MICHAIĽ PATYK, MICHAIL KOZARIANIN , SOLOVEJ BUDIMIROVIČ…ktorí dnes bránia RUS pred TATÁRMI útočiacimi z východu na koňoch a vieme to hlavne zo sfilmovaných príbehov- že ano - v pôvodných bylinách BRÁNIA ÚTOKOM ZO ZÁPADU , PLAVIA SA LOĎAMI DO BYZANCIE, DO BENÁTOK A JANOVA A HLAVNE CHODIA BOJOVAŤ S LITOVCAMI – TATÁRMI !!!
Chodili “ V TU ZEMLJU NEVERNUJU I ZNAJUT KAK BOJ VESTI PO ICHNEMU “.


DOKONCA SA BRÁNIA ÚTOKU TATÁROV OD DUNAJA !!!! Tí sú spomínaní, že uniesli dievku po “DUNAJ REKE “

Opäť nám známy z filmu SADKO-obchodník moreplavec ide v “ORDU ZOLOTUJU” po rieke Oľch- cez Ladožské jazero na more – smer Európa !

V bylinách sa spomína že “ BÚRKA NA MORI UNIESLA LODE RUSKÉ A OCITAJÚ SA V ZEMI TATÁRSKEJ “!

Dnes je histerikmi prijaté , že si Ivan Hrozný bol pre ženu na Kaukaze. Byliny hovoria tom , že POPROSIL O RUKU DCÉRY KRÁĽA ZLA- ORDY TATÁRSKEJ Z LITVY ! / Je to zhruba podobné tomu, ako keby Stalin požiadal o ruku dcéru Hitlera.../


VLADIMÍR KRASNOJE SOLNEŠKO- ktorí sa mimochodom VÔBEC NESPOMÍNA AKO KRSTITEĽ RUSI (!!!) DOKONCA ŽIADEN KRSTITEĽ SA V BYLINÁCH NESPOMÍNA- tak ten tiež necháva uniesť Aproxiu dcéru KRÁĽA ORDY POGANOJ TATARVY – KRÁĽA ZLA – EMANULELA EMANUELOVIČA !

DOBRIŇA NIKITIČ je poslaný ochraňovať cesty medzi KYJEVOM A LITVOU – aby bol prechod k “POGANOJ TATARVE” bezpečný.

Dokonca aj nešťastný ZMEJ GORINIČ – zloduch z povestí s 3 hlavami prilieta … ZO ZÁPADU ! Dnes samozrejme z východu…

Nám tak známy BATYJ – teda BATÚ CHÁN- čuduj sa svete – PRIRÁŽA SVOJE LODE V PRÍSTAVE KYJEVA !!! NEJACHÁ NA SPOTENÝCH KONÍKOCH…ALE NA LODI !

Mimo tému Tatárov /nehovoriac o nešťastných Mongoloch/ sa v bylinách nevyskytuje ani slovo o KRSTENÍ RUSI, o VARIAGOCH ani o DMITRIJOVY DONSKOM !


Samozrejme postoj “vedcov” je trapnosmiešny. Tí “správni “ to odkazujú k ľudovej tuposti más a nevzdelanosti a odporúčajú vyhodiť tieto nezmysli z literatúry.

Slovanofilovia sa snažili zachrániť situáciu teóriou o prekrívaní dejov v mysliach ľudí a pravdepodobnej zámene nenávisti ku pokresťančovaniu s Tatármi…

Pravoslávni patriarchovai na túto tému ani nič nehovoria- tupí ľud- ako povedal ešte nadávno tak oslavovaný Moskovský hlavný patriarch- “iba nedávno zliezli zo stromov nevzdelaní a sprostí”- dobrý názor na ovečky…

Samozrejme od prvého vydania bylín prebehlo nespočet úprav a “čistiek” – rovnako , ako s našimi Dobšinského bájami a povesťamií. Nepochybujem, že podobné úpravy prebehli po celej EU.
Hoci to znie šokujúco - ak sa zamyslíte sedí to do “matrice” , ktorá funguje dodnes- ČIERNE SA VYDÁVA ZA BIELE. Naše deti už kŕmia tím, že vlastne to Rusi napadli chudákov Nemcov a vnúčatá o tom nebudú pochybovať. Poprepisovať knihy a urobiť mapky s TARTÁRIOU na východe, nemohol byť taký problem…pekne nám to “zamútili”.

Treba si to vypočuť. Po rusky samozrejme. Pridávam aj článok od autora videa , kde už nie podľa bylín , ale z holých histerických faktov- ktoré sú dostupné tvrdí v článku LITOVSKÉ NIČENIE :

“ Ničenie zachvátilo teritórium od Vologdy do Astracháne, prekročiac Volgu trvalo v podstate viac ako 10 rokov. Útok sa stal vo vedomí ľudí hraničným pocitom straty starého života a novou reálnosťou. Po vtrhnutí Litvy/ v podstate ZÁPADU/ zahynula masa ľudí, boli zničené mestá a chrámy, dediny vyhladené zo zemou, ktoré sa neskôr znovu stavali , ale na inom mieste. Práve táto doba má vzťah k stavniu veľkých mohýl.
O veľkosti niečenia sa dá súdiť v podstate len zo zachovaných úradných zápisov – hlavne geodéznych záznamov . Poukazujú na úžasné vyľudnenie teritória. Napr. Všetky zeme , ktoré dala nova Romanovovská vláda “zemanom” mesta Toropca zostávali nielen neobrobené, ale dokonca ani hranice pozemkov neboli zaznačené. Takýto stav pokračoval až do r. 1630. V dokumentoch sa píše , že v okolí Toropca v okruhu 15 verst niet dedín “ a je to od doby vojny Litovskej”, ľudia sa rozutekali, alebo boli pobití. Z usadlostí nezostalo osídlených ani tretina.

Rozsiahlosť litovského ničenia prekračuje dokonca straty osídlenia po západnom vtrhnutí 1941 – 1945 rokoch. Výsledkom vojny začiatku 17 st.( 1580 cca ) sa vytvorila nová mocenská štruktúra vytvorená časťou útočných víťazov – ktorí sa nechceli deliť o moc s druho časťou svojich spolubojovníkov.

Čím prekriť túto “milú” udalosť im netrvalo dlho vymyslieť. A objavilo sa Mongolo/Tatárske obsadenie . Miesto naozajstného nepriateľa- preklíňajte , nech sa páči – virtuálneho !

https://vk.com/@410903514-litovskoe-razorenie


Pod videom sú odkazy na ru.soc. sieť v kontakte kde sú ďaľšie odkazy na články a videá autora.

na tú istú tému a aj viac videí.
Poslední úprava: 10. srp 2019 17:08 od Dušan.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: samomirus

Tatar a či Tartar? 23. zář 2019 18:40 #17403


 • Příspěvky:180 Obdržená poděkování 419
 • Avatar uživatele samomirus
 • samomirus
 • VIP EXPERT
 • OFFLINE
 • Karma: 30
Jedna z moznosti ,po kom su pomenovane TATRY
IMG_20171028_211845.jpgzdroj
IMG_20190923_203814.jpg
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: Ramiannka, Dušan

Tatar a či Tartar? 11. pro 2019 18:18 #17678


 • Příspěvky:4892 Obdržená poděkování 7337
 • Avatar uživatele Dušan
 • Dušan
 • SUPER SPECIALISTA
 • OFFLINE
 • Karma: 86
Na stránkach tartárie.sk na lište prednášok Nadeždy Tokarevovej je dolu video z návštevy akéhosi kláštora /netuším akého/ u nás, kde jej ukázali knihu z knižnice "RUSLAND" . Na prvom liste je portrét Petra I., pár strán ďalej mapa- TARTÁRIE. Kde tam je teda Petrovské Rusko ?

www.tartaria.sk/ponimanie/spolocne-akcie...-novembrove-seminare


stránka pani Tokarevovej
mpmv.ru
Snmekobrazovky2019-12-11v18.55.18.png


Snmekobrazovky2019-12-11v18.56.14.png
Poslední úprava: 19. led 2020 21:49 od Ramiannka.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: Ramiannka, p.hanic, samomirus

Tatar a či Tartar? 19. led 2020 21:15 #17852


 • Příspěvky:4029 Obdržená poděkování 5346
 • Avatar uživatele Ramiannka
 • Ramiannka
 • Administrator
 • OFFLINE
 • Karma: 74
Poslední úprava: 17. říj 2020 23:03 od Ramiannka.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.271 sekund


Copyright © 2013.Ramiannka All Rights Reserved.