Nepoznaná História

Main Menu

Login Form

paypal

 • Currency:
 • Amount:

Counter

02029057
Today
Yesterday
This Month
All days
111
66
177
2029057
Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Správy zo sveta

Správy zo sveta 06. kvě 2014 06:48 #5153


 • Příspěvky:5238 Obdržená poděkování 7550
 • Avatar uživatele Dušan
 • Dušan
 • SUPER SPECIALISTA
 • OFFLINE
 • Karma: 90
Preto ani to moje nadšenie z Putina a spol -ako ma podozrieva Denis - nie je bezhlavé .Myslím si , žiaľ, že opäť chlapci z LONA DONU rozbehli klasiku -vytvorenie 2 opozičných pseudomocností na rozpútanie chaosu.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: Metod J. Sláv

Správy zo sveta 06. kvě 2014 12:13 #5156


 • Příspěvky:215 Obdržená poděkování 203
 • Avatar uživatele von
 • von
 • VIP EXPERT
 • OFFLINE
 • Karma: 15
Dobrý den,

"Kdyby přišla doba, v níž by nebylo ani bohatých ani chudých, tak budou ještě vždy moudří a hloupí, lstiví a prostí. Tak tomu bylo a tak tomu bude. Silný postaví svou nohu na šíji slabého a lstivý odejme měšec stříbra hloupému a přiměje prostého, aby pracoval místo něho, neboť člověk je ošemetný a jeho dobrota polovičatá, takže pouze muž, jenž leží natažen a nemůže již povstat, je zouplna dobrý."
Odstavec z úst Kaptahových, jak by asi potvrdil i zde již bohužel nepřítomný Sinuhe. Nicméně autorem je spisovatel mé osobě z nejmilejších, shodou okolností člověk, který má k velmocenských hrátkám pořád co říci. Myslím, že i přes všechny velmoce, korporace, organizace, buzerace atd. je na světě pořád krásně.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: Metod J. Sláv, IvanSk

Len pre veľmi silné žalúdky 06. kvě 2014 13:53 #5157


 • Příspěvky:4153 Obdržená poděkování 5393
 • Avatar uživatele Ramiannka
 • Ramiannka
 • Administrator
 • OFFLINE
 • Karma: 74
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: Metod J. Sláv

Správy zo sveta 06. kvě 2014 16:18 #5161


 • Příspěvky:1030 Obdržená poděkování 2004
 • Avatar uživatele IvanSk
 • IvanSk
 • SUPER SPECIALISTA
 • OFFLINE
 • Karma: 55
Bohužiaľ ja už ten Váš optimizmus nezdieľam Von, pre mňa je svet strašné miesto kam sa nehodno vracať a tí čo s sem vrátia tak iba za trest.

Tým viac ak je výrok ktorý ste napísali realitou, čo zjavne je.

Niekedy sa pýtam čo také strašné som urobil, že tu musím byť ako za trest a vidiet kadejaké svinstvá, ktoré som si v živote nepredstavoval, že uvidím. Máme možnosť len sa na to prizerať. Je to ako keby vám niekto uniesol deti, posadil ich na bombu a zapol by odpočet a vám by poslal online video z toho čo sa deje.. Niekedy závidím tým čo to nevideli a žijú si svoj prostý život bez nejakých starostí o budúcnosť. Je to pekný život, bohužiaľ na mňa sa nejak nalepili starosti celého sveta a nemôžem sa ich zbaviť. Zasa na druhej strane by som nechcel byť znuvu naivný. Nie každý sa rodí aby bol šťastný. Niekto musí byť aj obeť.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: Dušan, Metod J. Sláv

Správy zo sveta 06. kvě 2014 20:22 #5164


 • Příspěvky:5238 Obdržená poděkování 7550
 • Avatar uživatele Dušan
 • Dušan
 • SUPER SPECIALISTA
 • OFFLINE
 • Karma: 90
Preto " požehnaní bezduchí"... a (dobrovoľne neinformovaní...)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: Metod J. Sláv

Správy zo sveta 06. kvě 2014 21:07 #5165

 • Avatar uživatele Denis
 • Denis
IvanSk, včera som bol na Vás dosť nepríjemný, ale asi preto že ste boli mimoriadne rozladený a dali to sem na web, tú svoju pošmúrnu náladu. Úznávam, že niektoré postrehy máte velmi dobré, ako napr. o plytvaní štátu a zarátaní tohoto plytvania do tvorby HDP, čo je teda hodne scestné, ale vcelku s Vami nemôžem súhlasiť.

Ako sa dajú vyrábať autá bez korporácií? V dnešnom svete?

Velká časť ludí má inú predstavu o slobode ako Vy. Chcú ráno vstať a ísť do "svojej" fabriky, robiť tam tu svoju prácu a na konci mesiaca chcú výplatu zhruba podla svojej predstavy. Ja som zamestnával ludí a viem velmi dobre, ako ťažké je takúto v celku jednoduchú predstavu naplniť. Ich predstava slobody spočíva v tom, že si môžu kúpiť za svoje poctivo zarobené peniaze to čo chcú a nie to čo zoženú. Chcú počúvať muziku aká sa im páči, kúpiť si cigarety a pivo na aké majú chuť, čítať to čo ich baví, knižku, alebo Nový čas, to je jedno.
Akú slobodu by ste pre nich chceli? A druhá nemenej dôležitá otázka je, ako si Vy predstavujete slobodu?

K mojej osobe, zasa ma chcete niekam vmanipulovať a prisudzujete mi to čo som nepovedal a nekonal. V 87 roku som opustil svoje zamestanie v socialistickej korporácii, vytvoril som "hospodársku činnosť" pri spoločenskej organizácii a od tej doby nie som zamestnanec. Som živnostník a mám pocit relatívnej slobody. O tejto slobode zodpovednosti za seba samého, za svojich ludí, by som vám vedel porozprávať. O zodpovednosti ktorá vás zbavuje slobody, ale vy sa slobodne rozhodnete práve pre tú zodpovednosť. Nie teoretické vedomosti od teoretikov, ale z mojej osobnej skúsenosti.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Správy zo sveta 08. kvě 2014 17:18 #5181


 • Příspěvky:1030 Obdržená poděkování 2004
 • Avatar uživatele IvanSk
 • IvanSk
 • SUPER SPECIALISTA
 • OFFLINE
 • Karma: 55
Ako sa dajú vyrábať autá bez korporácií? V dnešnom svete?

Tak ako sa dajú vyrábať šijacie stroje. Korporácie niesú zlo samo o sebe. Korporácie sú súkromné firmy. V podstate na firmách nieje nič zlé. Problém je ale v legislatíve, ktorá považuje korporácie za živé organizmy a dáva im práva aké majú jednotlivci. Ďalším problémom je prepojenie obrovských korporácií na štát a následné falošné regulácie, ktoré majú akože pomôcť občanom. Tým sa ničí konkurencie schopnosť iných menších spoločností na trhu a vzniká tak jedna veľká prepojená rodinka mafia, ktorá má rozhodoviace právomoci aj peniaze.

Dám príklad. V USa nieje výhodné pestovať ne GMO kukurciu. Potom sa napíše takýto článok
invivomagazin.sk/geneticky-modifikovane-...enahraditelne_53.htm
Aby to blo aj "zelené". A samozrejme začne sa aj s propaganou že je to lacné.
Pravda je však taká že Gmo kukurica v USa je lacná pretože sa vykupuje pod výrobné náklady a tento výkup je možný iba vďaka tomu že vláda USa sponzoruje Gmo kukuricu. Takže taký uzavretý kruh. Teda daňoví poplatnici si platia aby cena GMO kukurice bola nízka a potom prídu do obchodov a jasajú aké je to finančne výhodné :)

Proste je to ďalší unikátny nápad ako človeka odrbať aby si to ani neuvedomil. Je to to isté čo u nás KIA. Vláda príde oslobodí ju od daní teda SR nemá žiadny príjem z KIA, tá si tu podniká prakticky zadarmo a ešte dostáva štátne stimuly čím vlastne štát platí zamestnancov v KII, teda celé Slovensko sa skladá na platy zamestnancom KIA a politici to ešte oslavujú aké skvelé je že tí ľudia majú prácu. To rovno mohol štát vyplácať všetkým čo robia v KII minimálne mzdy čo tam zarobia a kľudne mohli doma čučať do bedne takto ešte robia zadarmo pre iných .

Nuž vynikajúce aj otroci mali prácu a čo?

Mať prácu neznamná nič, mať plácu za odvedenú prácu je dôležité. Nikto nerobí aby robil. Každý robí aby svoju prácu vymenil za iné produkty či služby. Socializmus učí že každý musí mať prácu ale nie na to aby zarobil ale na to aby bol niekde za pásom a nemal čas rozmýšľať, to isté fašizmus= korporativizmus ktorý vychádza z rovnakých postulátov - fašizmus je ekonomciky a štátny socializmus. Rozdiel je len v postrannej nepodstatnej podružnej ideológii a fašizmus na rodziel od národného socializmu nevyznáva rasizmus ani nacionalizmus. Skôr tam platí kto je občan ten je otrok bez ohľadu na jeho farbu pleti či etnikum.

Niekoľko podružných rodzielov medzi týmto systémami
Socialisti boli zameraní internacionálne a nacisti nacionálne.
Druhý rodziel je že jeden režim smeruje konflikt smerom von /externe/ na prisťahovalcov a udržiava, neustále živí xenofóbne obavy aby odviedol pozornosť a druhý systém internacionálny socializmus smeruje konflikt do vnútra /interne/ spoločnosti v štáte cez kasty - robotnícka trieda proti buržoázii.

Z toho čo som za život skúsil vidím že väčšina ľudí musí stále vytvárať nejaké konflikty. Keď je im dobre sú nespokojní. Neviem či je to tým že v každom kolektíve sú psychopati a sociopati ktorí tieto konflikty schválne vytvárajú, riadia a smerujú alebo je to ľudská povahová črta "od dobroty aj psy bešňeju".

Čo sa ekonomikcej stránky týka tam sú tiež nejaké rozdiely ale minimálne, súkromné vlastníctvo je vo fašizme dovolené ale v obmedzenej miere a hlavne pre účel korporácií, ktoré su prepojené na štát.

Je to starý dobrý feudálny systém skrytý za korporácie a štát. Stará dobrá pyramída, na spodku sú ľudia, ľudí riadia súkromné korporácie /zemepáni/ starajú sa o ich potreby, mzdy, časom sa to zhorší natoľko že sa budú starať aj do osobných životov. Proste štát nepreberá úlohu o staranie sa svoje ovečky ale prenecháva to na súkromné korproátne giganty monoply a štát slúži už iba ako zásterka a posvätenie systémnu lebo zrejme by sa nikomu nepáčilo keby vedel že o jeho živote a štáte rozhodje 5 či 6 súkromných korporácií a ich vedenie. V podstate je fašizmus akýsi decnatralizovaný upravený socializmus tak aby to bolo výnosnejšie a štát nemusel všetko riadiť, lebo to je značne neefektívne. Ani kráľ nemohol riadiť každú jednu dedinu sám.

Do budúcnsoti možeme očakávať že evolúcia prebehne na tzv. korporátneho človeka. Ľudia budú žiť s korporáciami v korproácii, korporácie budú mať vlastné športové tímy, tričká, identitu, Národy, etniká zaniknú a ľudia budú rozdeľovaní dľa príslušnsoti k tej či onej korporácii. Aldous Huxley napísal aj o kastovaní podľa inteligencie čo bude zrejme asi tiež v rámci korporácií.

Dnešný korporativizmus s keynesiánskym na mínanie nastaveným socializmom je veľmi premakaný systém ako zničiť voľný trh, slobodnú výmenu tovarov medzi ľuďmi, osobnú slobodu a menšie a stredné podnikateľké aktivity. Všetko aj daňové zaťaženie je nastavné tak aby korporácie, monopoly s miliardovými ziskami neplatili nič, respekíve strašne málo, zatial čo najväčšie daňové zaťaženie spočíva na bedrách strednej triedy a malých a strených podnikateľov. Títo držia celý príjem štátu. Dlho to ale trvať nebude.
Postupne daňové zaťaženie na byrokratický aparát štátu bude neúnosné a celé malé a stredné ponikanie zakape. Vtedy sa zničí celý trh a začnú tu fungovať iba monopoly a korporátne giganty ktoré si budú hádzať ceny ako sa im chce. Som tiež presvedčený že sa zavedie nejká obdoba samozrejme ničím nekrytej teda pardón autoritami krytej virtuálnej meny, ktorá umožní kontrolovať ceny všetkých komodít. Riadené hospodártvo s virtuálnou menou je prekfektná kombinácia. Žiadny trh ani ponuka a dopyt. Elita bude mať v rukách ceny všetkého.

A tie tzv. štátne regulácie, ktoré majú pomôcť ľudom sú obyčajná diverzia.

Je to presne to čo sa robilo na Ukrajine alebo za studenej vojny v západnej európe, tajné služby danej krajiny prezleční za komunistov postrielali vlastných občanov aby vyvolali obavy z komunistov a následne občanom mohli zobrať slobody, výmenou za regulácie ich osobných slôbod ktoré ich mali "ochrániť".
To isté V USA -útok na dvojičky a následne patriot act, legalizovanie šmírovania, odpočúvania, vytvárnaia zoznamov nepohodlných osôb vládou na účely boja za vznešený cieľ - proti terorizmu. To sú čisté praktiky gestapa.
Ak štát zavádza regulácie tak ich nezávaza pre ľudí na ochranu spotrebiteľa, zaváza ich veľmi často z iného dôvodu. Preto treba vždy pozerať na zákony keď sa oslavuje nejaká štátna regulácia a boli by ste prekvapený koľko svinstva proti ľuďom može obsahovať nejaká regulácia ktorá má vznešený cieľ. Nemám teraz konkrétny príklad ale pokúsim sa vyhrabať niečo z arhcívu a potom to sem hodím. Niektoré regulácie robia presný opak toho čo navonok prezentujú.

Štátne regulácie majú za cieľ zničiť konkurenciu korporátnym gigantom. Okrem toho vznik obrovských korporácií sa viaže na centrálne banky, Fed ktorý vznikol 1913 a začal tlačiť najprv čiastočne potom úplne nekrytú menu. Táto pozniho schéma s frakčným rezervným systémom umožnila dávať obrovské požičky, umelo znižovať úroky/ čím sa pôžičky stali prístupnejšie a výhodné/, klamať tak trh a nafúknuť tak firmy do obrovských rozmerov, vytvoriť miliardové korporátne obry. Toto by sa nikdy v ekonomike s krytými peniazmi nestalo v takom rozsahu.

K mojej osobe, zasa ma chcete niekam vmanipulovať a prisudzujete mi to čo som nepovedal a nekonal. V 87 roku som opustil svoje zamestanie v socialistickej korporácii, vytvoril som "hospodársku činnosť" pri spoločenskej organizácii a od tej doby nie som zamestnanec. Som živnostník a mám pocit relatívnej slobody. O tejto slobode zodpovednosti za seba samého, za svojich ludí, by som vám vedel porozprávať. O zodpovednosti ktorá vás zbavuje slobody, ale vy sa slobodne rozhodnete práve pre tú zodpovednosť. Nie teoretické vedomosti od teoretikov, ale z mojej osobnej skúsenosti.


Potreboval by som vyvsvetliť na nejakom príklade ako Vás slobodne zvolená zodpovednosť môže zbaviť slobody?
Velká časť ludí má inú predstavu o slobode ako Vy. Chcú ráno vstať a ísť do "svojej" fabriky, robiť tam tu svoju prácu a na konci mesiaca chcú výplatu zhruba podla svojej predstavy. Ja som zamestnával ludí a viem velmi dobre, ako ťažké je takúto v celku jednoduchú predstavu naplniť. Ich predstava slobody spočíva v tom, že si môžu kúpiť za svoje poctivo zarobené peniaze to čo chcú a nie to čo zoženú. Chcú počúvať muziku aká sa im páči, kúpiť si cigarety a pivo na aké majú chuť, čítať to čo ich baví, knižku, alebo Nový čas, to je jedno.
Akú slobodu by ste pre nich chceli? A druhá nemenej dôležitá otázka je, ako si Vy predstavujete slobodu?

To čo píšete a ja dobre viem že je to tak ako píšete ale to nieje sloboda. Sloboda nieje o kupovaní si pôžitkov ani o cestovaní do zahraničia. To sú jednoducho iba možnosti. Mám možnosť si niečo dopriať, to nieje sloboda.

Slobodu si predstavujem asi tak, ak sa slobodne rozhodnem mám možnosť neplatiť nikomu20 percent výpalné, 20 percnt DPH , odvody + inflačnú daň len preto že niekto sám sebe dal morálne právo lúpiť a napísal do ustavy že má právo daniť. Keď si ja na papier napíšem že mám právo vás zdaniť tak mi zaplatíte?
Ja som nikomu takéto právo nedal. A pokiaľ by som niekomu platil za služby aké poskytuje štát tak to chcem mať ako dobrovoľnu možnost nie ako príkaz, následne za to čo platím chcem vidieť reálne výsledky. Kto by neplatil, žiadne služby by nedostával. To znamná žiadna ochrana obrana atď čo robí štát. Sloboda je v možnosti si vybrať aj možnosť neplatiť nikomu nič a nedostávať samozrejme za to ani žiadne služby. Povedze mi aký ste dnes slobodný keby ste nemli žiadny mesačný príjem. Dokázali by ste prežiť?
v minulosti bolo celkom bežné že ľudia nemali skoro žiadne peniaze a prežiť dokázali. Ked si dajaké peniaze zarobili tak si za to nakúpili čo im doma chýbalo ale inak boli sebestační. Dnes bez príjmu nezplatíte ani nájom, nemáte možnosť odpojiť sa od siete bez toho aby vám potom sociálka nezobrala deti. Človek by mal byť schopný prežiť aj bez pomoci štátu a v prípade núze aj bez príjmu. A bez toho aby sa stal bezdomovcom koli dlhom na elektine alebo plyne. Človek v ťažkej životnej situácii alebo z vlastnej vôle by mal mať možnosť sa vypnúť od všetkých poplatkov, ktoré od neho pýtajú.

Sloboda je v možnosti voľby pre každého vybrať si ako chce žiť a ak niekto nechce byť závislý na inžinierskych sieťach a platiť výplné /dane/ z pozmekov ktoré sú jeho tak by na to mal mať právo. Sloboda je tiež v tom že by ste mali byť schopný verejne predávať svoje výrobky či čokoľvek iné bez nutnosti vytvorenia nejakej sročky , platenia dph a buzerovania od daňové úradu štátu a pod.Nevidím dôvod aby bol zdaňovaný každý výrobok a každá čínnosť ešte osobytne okrem dane z príjmu. Štát by mal mať nanajvýš jeden dobrovoľný poplatok ktorým by ho občania dobrovoľne financovali a za financovanie by dostali dopredu určené služby ktoré by štát po celospoločenskej dohode zabezpečoval.

Nikto k obchodovaniu nepotrebuje štát ani sročku. Sloboda je tiež rozhodnúť sa neplatiť "povinné" zdravotné poistenie. V minulosti žiadne positenia nikto nepotreboval a už vôbec nie povinné. Poistenie je dobrovoľná forma ako sa zabezpečiť pri úraze alebo chorobe. Povinné poistenie je ďalší švindeľ poisťovní vďaka štátu. To isté dôchodkové poistenie. Samozrejme kto by neplatil mal by nárok len pri život ohrozujícich stavoch alebo by mal možnosť platiť za výkon priamo u lekára. Čím by sa obišiel byrokartický aparát a peniaze by sa nestrácali v poisťovniach. Každý by mal prehľad za čo platí a koľko platí. To by vnieslo konkurenciu do skostnateného zdravotníctva a nútilo by to lekárov a farma firmy znižovať ceny liekov pretože nikto by si tie drahé sračky nekupoval. Teraz to platí štát tak je to v poriadku. Miliardy idú na chemoterapie a iné neúčinné liečby ktorých výsledkom je smrť alebo poškodenie tela. Zaťažujú sa tým rozpočty krajín a farmapriemysel si mädlí ruky pretože žiadna konkurenica ani dopyt netlačí cenu vdáka tomu že ľudia si lieky nekupujú za vlastné.

To isté pri cenách za nehnuteľonsti. Proste človek by nemal byť ochotný dať milión aj pol za trojizbový byt vybudovaný za socializmu. A rovnako by nemal byť ochotný zaplatit 200 eur za imunosupresívum.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: Dušan, Metod J. Sláv, ivko

Správy zo sveta 08. kvě 2014 22:55 #5183


 • Příspěvky:1030 Obdržená poděkování 2004
 • Avatar uživatele IvanSk
 • IvanSk
 • SUPER SPECIALISTA
 • OFFLINE
 • Karma: 55
Část zprávy je pro hosty skrytá. Pro zobrazení celé zprávy se prosím přihlašte nebo registrujte.
Poslední úprava: 08. kvě 2014 23:10 od IvanSk.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: Dušan, Metod J. Sláv

Správy zo sveta 09. kvě 2014 12:52 #5184


 • Příspěvky:215 Obdržená poděkování 203
 • Avatar uživatele von
 • von
 • VIP EXPERT
 • OFFLINE
 • Karma: 15
Dobrý den Ivane,

nikterak Tě nemíním přesvědčovat, že život a svět v němž žijeme je přezevšechno krásný. Dovolím si ten luxus tvrdit, že Ty to zcela jistě časem nahlédneš sám. Jistě to co tu prezentuješ je hrozné. Ovšem děje se to od počátku věků a bude se dít i dál. Lidé se tomu budou i dál upřímně divit, protože si ve své pošetilosti myslí, že jsou již zcela jistě dokonalí. Nedokážu rozpoznat je-li na vině více zákon přírody, který neomylně vybere toho nejschopnějšího (tedy i všeho schopného) nebo nedostatek pokory. Není nádhera světa právě v té hnusotě. Každopádně bych toho rád nechal. Jednak je to mimo vlákno a navíc píše takovéto podobné úvahy, připadám si okamžitě jako debil.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: Metod J. Sláv

Správy zo sveta 09. kvě 2014 22:10 #5188


 • Příspěvky:4153 Obdržená poděkování 5393
 • Avatar uživatele Ramiannka
 • Ramiannka
 • Administrator
 • OFFLINE
 • Karma: 74
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: Metod J. Sláv
Vygenerováno za 0.261 sekund


Copyright © 2013.Ramiannka All Rights Reserved.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat