Vtipné pozorovanie kolegu zo stránky Slovensko a Sloveni .
" V slovenských televíziách RTVS a JOJ bežia projekty s názvami Zem spieva ako folklórny a Česko Slovensko má talent ako reality show. Na tom folklórnom v RTVS vystupujú aj naši rodáci z Kanady, USA či zo susedných krajín napr. z Balkánu cez Česko, Poľsko až po Maďarsko ako napr. súbor Furmička, Čemer - Maďarsko, ktorý prezentoval folklórny tanec z juhovýchodnej časti okolia Budapešti,
Zaujímavé na tom bolo to, že kroje maďarskej skupiny boli v modrotlači a skupina predvádzala kruhový ženský tanec karička pôvodom z východného Slovenska a čapáše s témou dožinkových slávnosti.
Čapáše sú však pôvodom z Parchovian, ako dediny s existenciou od 9. storočia čo dokazovalo aj hradisko nad ústim Tople a Ondavy. Budapešť ešte vtedy neexistovala. Modrotlač na Slovensku sa začala produkovať už v 18. storočí v súčasnosti je to ako kultúrne dedičstvo spoločným zápisom do UNESCO pre Česko, Maďarsko, Nemecko, Rakúsko a Slovensko.
Projekt Česko Slovensko má talent : na poslednej sérii v 112019 roku sa prezentovala aj maďarská skupina Fricska dance group tancom s zrýchlenými čapášmi, ktorý odprezentovala ako starodávny maďarský tanec ich predkov v časoch pred príchodom do Európy .
Výsledok tejto informácie je, že v súčasnosti všetci Maďari sú vlastne Slováci"
sloveni.forumsk.com/t146-topic#3316